Źródło witamin i minerałów – sok z buraków i kiszonej kapusty

sok z kiszonej kapusty, sok z kiszonych buraków

Produkty fermentowane po latach zapomnienia znów powróciły do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, przedtem mniej lubiane warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o leczniczych atutach fermentowanej żywności nie można zapomnieć także o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy albo rozmaitego typu zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pozwalają w łatwy i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje konieczne dla jego prawidłowego działania.

Jakie składniki zawiera sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający masę substancji oddziałujących dobroczynnie na nasze samopoczucie. Najważniejszym składnikiem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z buraków, kapusty bądź pozostałych kwaszonek to również kopalnia witamin. Warta uwagi jest zwłaszcza wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy też pić z uwagi na zawartość witaminy K i P, witamin z grupy B oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność lub wrzody żołądka. Wzmagają one także apetyt i działają osłonowo w czasie kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]