Żel do dezynfekcji rąk – dlaczego warto je stosować?

Żel do dezynfekcji rąk – dlaczego warto je stosować?

Potrzebujesz mydła antybakteryjnego? Skieruj się tutaj.

Na każdym cm2 skóry rąk może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie i wirusy wywołujące groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zwykle to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu dań z mięsa (przede wszystkim z drobiu), mleka oraz jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]