Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Worki spożywcze znajdziesz na globalhygiene.pl.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego obecne życie byłoby całkiem inne. Produkuje się z niej nie tylko worki stosowane w domach, ale też produkty foliowe używane między innymi w sektorze spożywczym.

Z czego wytwarza się worki foliowe do skrzynek euro?

Polietylen, czyli polimer etenu, stosowany jest w szerokim zakresie w przemyśle. Najpowszechniejsza jego forma to bodajże worki na śmieci. W ich produkcji wykorzystuje się zarówno polimer etenu o znacznej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną i posiada wyższą temperaturę topnienia, ale jest mniej przezroczysty. Z folii HDPE wytwarza się m.in. mocne worki na śmieci. Z kolei LDPE jest przezroczysty, bezwonny oraz stosunkowo miękki, a tym samym nadzwyczaj sprężysty. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, ale w tych niskich zachowuje swoją giętkość. Jest to przydatne w sektorze spożywczym, głównie tam, w których magazynuje oraz przewozi się zamrożone produkty, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe E2, które pasują do skrzynek w wielu rozmiarach. Co ważne, takie worki powinny uzyskać certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Jednorazowe peleryny dla fryzjerów oraz inne artykuły foliowe

Z polimeru etenu wyrabia się także sporo innych produktów dla rozlicznych branż przemysłu. To m.in. wszelkiego rodzaju pojemniki, przejrzysta folia pakunkowa (też ta termokurczliwą), rury, a nawet mocne żyłki czy żagle. Jest to również materiał, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, opracował jednorazowe, przezroczyste oraz antystatyczne peleryny dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są z folii LDPE w dwóch rozmiarach i w paru kolorach, a sprzedawane są w formie praktycznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Kontakt z firmą:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]