Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Jeśli chcesz zamówić poprzeczki na relingi, koniecznie wejdź na ebagaznik.pl.

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo ma opływową budowę. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć później. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem kajaki, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]