Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Na https://skyshutters.pl/realizacje/ zobaczysz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z wystrojem pomieszczeń w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – znacznie podnoszą estetykę pomieszczenia

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny trzeba zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także przytulne. Swoboda zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia np. pełne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę zobaczyć film, bądź jego przyjemne ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji wnikania światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak też z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie regulować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, a zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]