Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Dowiedz się, gdzie zamówić shutters.

Planując wystrój wnętrza, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firany, które nieraz łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w polskich domach

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Wykonuje się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Shuttersy zakłada się przede wszystkim na oknach, jednak doskonale sprawdzają się też na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas zapewne widziała je w telewizji czy w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez wykorzystania linek

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one także pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: latem hamować nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz i nie ma na ogół trudności, by założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader wytworny wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości posesji. Warto dodatkowo zaakcentować, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez pomocy żyłek, co właściciele zwierząt lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wystające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]