Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Zamów systemy rynnowe.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich elementów się składają?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe lub plastikowe – co zamontować?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku surowców – między innymi z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto więc skonsultować z ekspertem.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08