Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Szukasz lamp solnych? Wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po świecie, a czasami nabywamy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są ładne i bez przeszkód dostosujemy je do aranżacji mieszkania, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, dlatego że nie ma kamieni o bliźniaczej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne formy, przykładowo kuli lub piramidy.

Lampa solna a wyzwalanie ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, które równoważą te generowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest łagodne i kojące, stąd poleca się używanie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, bowiem dzięki nim można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a większe bloki z soli wykorzystuje się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]