Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Znajdź urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – wskazania do wykorzystywania

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór rękaw uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Istnieje sporo powodów do wypróbowania drenażu limfatycznego. To zwłaszcza obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, głównie jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. Obecnie osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu mobilnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. stany zapalne bądź miażdżyca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]