Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Znajdź listwy drewniane na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli oraz chronią dolne partie ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]