Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Dowiedz się, gdzie kupić hakowce, wejdź na ekombud.pl.

Nie wszystkie odpady powinny trafić do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które są wytwarzane w czasie różnych prac budowlanych i renowacji, a także odpadów przemysłowych. Muszą one zostać odwiezione do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednakże wyniknąć komplikacje powiązane z gromadzeniem oraz przewozem odpadów. By się przed nimi ustrzec, trzeba wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dopasowane do składowania i transportu starych mebli, opakowań, gruzu i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są także kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są też niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak wióry metalowe, granulaty bądź trociny. Ich załadunek usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich podmiotów?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Wśród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i parające się opróżnianiem piwnic i strychów, jak również różnego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po wypełnieniu przewożą do punktu legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]