Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Znajdź kontener otwarty na ekombud.pl.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, zdemontowane elementy okien i drzwi, a także gruz, złom – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]