Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Więcej o drukarkach 3D na cadxpert.pl.

W ofercie CadXpert znajdują się tylko urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, pracują między innymi w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania i instrumenty. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D i innych produktów Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny aż o 90 procent. Główne założenia pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najwyższej klasy usług i urządzeń, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w autorskiej, nowatorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną konstrukcją oraz prostą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można szybko otrzymać tożsame makiety, do czego dąży się najczęściej w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w najrozmaitszych sektorach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Druk jest dokładny oraz trwały, a podczas procesu drukowania nie tworzą się wypaczenia czy przemieszczenie się warstw.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]