Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Jeśli szukasz kapsułek do kawy, koniecznie sprawdź https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Dzisiaj do wszystkich popularnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można nabyć pasujące kapsułki.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]