Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery zagościła już w świadomości statystycznego Polaka i z rzadka bywa lekceważona. Mieszkańca Polski zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, wyraźnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Póki nie będą zastosowane efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko występowania wysokiego stężenia PM2,5 oraz PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób układu oddechowego narażeni są przede wszystkim rezydenci dużych miast lub terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak np. Airdog, Blueair czy Wood’s, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na rynku. Co kluczowe, poza filtrowaniem z powietrza pyłów, często mają one też inne przydatne funkcje.

Typy i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez trudu kupimy sprzęt odpowiednie do danej kubatury pomieszczenia. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, toteż bez ograniczeń można je przesuwać pomiędzy pomieszczeniami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też bakterie oraz grzyby, które mogą być źródłem licznych chorób bądź reakcji alergicznych, jak również szkodliwy benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie zapewnia niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy posiada również detektory ostrzegające o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza alergikom.