Czym jest antena satelitarna?

Czym jest antena satelitarna?

Zobacz, gdzie kupić antenę satelitarną.

Znaczna część z nas ma w swoim miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasem zobaczyć interesujący serial bądź talk-show w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można zakupić bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporego odsetka widzów z kablówką. Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można parę rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT odznaczają się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Obecnie najczęściej użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie niszczały na skutek oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć długo.

Co poza anteną satelitarną jest niezbędne do odbioru telewizji?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, żeby bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na oddzielnym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]