Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Antenę DVB T kupisz na www.telmor.pl.

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dziś niezwykle duży. W sklepach dostępne są siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową odpornością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Bardzo duża oferta anten tego typu sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zakupić. Powinno się pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]