Blacha na rąbek – na dachy płaskie i dwuspadowe

nowoczesne pokrycia dachowe, blachy na rąbek

Panele dachowe na rąbek to coraz popularniejsza forma pokrycia dachowego. Jakie właściwości odróżniają ją od innych pokryć dachowych? Czemu opłaca się w nie zainwestować? Przedstawiamy te nowoczesne panele dachowe i sposoby ich zastosowania.

Panele dachowe na rąbek – walory i zastosowanie

Blachy na rąbek idealnie godzą ergonomiczność z atutami estetycznymi, z tej przyczyny zyskują coraz szersze grono sympatyków. Świetnie prezentującą się i trwałą blachę na rąbek wykorzystuje się zarówno w współczesnych domach, jak i nieruchomości, w których konieczna jest rekonstrukcja pokrycia dachowego. Ten materiał budowlany może być zastosowany na dachach płaskich oraz dwuspadowych, jak również tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Blachy na rąbek są dostarczane na teren budowy w postaci niezbyt dużych arkuszy. Można je zamontować błyskawicznie i bez niespodziewanych komplikacji. Takie pokrycie dachowe świetnie komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi (np. ze stylem minimalistycznym lub dworkowym), a jednocześnie jest niepodatne na rdzę i mocne.

Blachy na rąbek – alternatywa dla zwykłych dachówek betonowych

Blacha na rąbek przewyższa tradycyjne rozwiązania pod względem zastosowanej technologii oraz solidności. Panele dachowe są wytwarzane z grubej blachy, a następnie pokryte dodatkową powłoką, która zapewnia osłonę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak m.in. woda czy promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek stojący jest do kupienia w kilku modelach, co umożliwia dopasowanie jej do wymogów różnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe mają również wpływ na minimalizację wydatków związanych z budową – bez wątpienia zmniejszają ilość ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Przesądzając o wykorzystaniu paneli dachowych na rąbek, warto nabyć ten budulec wprost od producenta.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08