Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort lokatorów. Okna chronią mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]