Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

sala na komunie kraków

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bowiem to zwykle pierwsza naprawdę poważna biesiada rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. Tym samym rodzice robią wszystko, by ten dzień pozostał na długo w jego pamięci.

Sala na komunię – wynajmij jak tylko będzie ustalona data wydarzenia

Już przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy poczęstują krewnych we własnym domu czy nieodzowne będzie zamówienie sali komunijnej. Goszczenie zaproszonych w domu jest zazwyczaj opcją wówczas, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już nieczęste przypadki. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, dlatego też zwykle urządzane są w restauracjach bądź domach weselnych. Jeżeli planujemy zabukować pojemną salę, zalecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ustalony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym sporym problemem może stać się również zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, toteż zalecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu menu na komunię. Niezbędne jest też to, żeby sala na komunię umiejscowiona była tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zamów fotografa i animatora

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następujący później obiad dla zaproszonych. Tradycją stały się także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc oferować zachwycające, zadbane wnętrza. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, zalecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi grami.
Oczywiście, uczestnicy przyjęcia komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. quada czy zabawki militarne.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]