Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/ sprawdzisz, kto oferuje regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – by prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, lecz również zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje problemy z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać fachowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]