Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Szukasz szczegółowych informacji o pełnej ofercie druku 3D na zamówienie? Świetnie trafiłeś! Wejdź na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, SLS,SLA, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii FDM – kolorowe filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, a także możliwość wykorzystania materiałów w szerokiej gamie barw. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładny druk 3D małych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich elementów, gładkiej powierzchni, detali oraz wyrazistych konturów.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]