Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Na wpmagus.pl dowiesz się, kto oferuje usuwanie malware WordPress.

WordPress stał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość sklepów oraz stron działających z jego użyciem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny, potrzebne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym poznać zawirusowanego WordPressa?

Wpisy na stronieinternetowej zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Strona wysyła niechcianą pocztę? Na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To tylko kilka z częstych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji niezbędne jest szybkie działanie w celu identyfikacji przyczyn infekcji i przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów powinno się zlecić specom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie malware WordPress – kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony

Eksperci zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą gruntowne sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod użytych na stronie wtyczek oraz szablonów. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko kolejnych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do listy wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z takich katalogów. Odwrócenie wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, że podobny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas, stąd kluczowe jest regularne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]