Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Jeżeli chcesz zamówić utylizację mebli Kraków, skieruj się w to miejsce.

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych względów. Zazwyczaj przenosimy je do piwnicy, na strych lub do komórki lokatorskiej, by nie zajmowały powierzchni domu. Problem jednakże w tym, iż po wielu miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że zwykłe ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i domu.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak połamane meble, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt RTV i AGD czy części ram okien nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko oferują też fachową pomoc przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie zostaną spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów podług materiału, z jakiego były wytworzone, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu kolejnych garderób, krzeseł albo półek.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]