Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

W tym miejscu uzyskasz kompetentną poradę specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią właściwie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy specjalistom, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Dziś nie ma już potrzeby codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie jego cenami – podejrzanie niskie ceny usług najczęściej oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]