Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Odnowienie mieszkania, przebudowa lub budowa domu, prace w ogrodzie, sprzątanie strychu albo piwnicy – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednakże postąpić, jeśli nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, boisk czy dróg wewnętrznych.