Badania psychologiczne kierowców – do jakiego specjalisty się udać?

Badania psychologiczne kierowców – do jakiego specjalisty się udać?

Na www.badaniabielsko.pl zlecisz badania kierowców Bielsko Biała.

Na bezpieczeństwo na drogach w szczególnej mierze wpływają umiejętności prowadzących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego względu przedstawiciele tych profesji w myśl przepisów powinni we właściwym terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ich temat kilka słów. Jak często powinny być wykonywane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Czego spodziewać się na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców powinny być wykonywane co 5 lat. Ta zasada nie obowiązuje jednak kierowców, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – muszą bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który w pierwszej kolejności przeprowadza badania osobowości. Mają one postać rozmowy z badanym, w trakcie której odpowiada on na pytania na temat wyborów w skrajnych sytuacjach. Kolejna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są testy na odpowiednich maszynach, podczas których sprawdzana jest podzielność koncentracji, umiejętność szybkiej reakcji, percepcja szybkości i widzenie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym nie zapominać?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa wizytę ze specjalistą, który w jej trakcie informuje go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy wiedzieć, że nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców możemy jednak trochę zwiększyć. Jak? W sieci dostępne są różne opisy działania maszyn, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one funkcjonują.

Kontakt z firmą:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]