Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Chcesz kupić podłogi panelowe? Zobacz tutaj.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba poczekać dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]