Redukcja zmarszczek i regeneracja skóry – o zabiegu CGF

Redukcja zmarszczek i regeneracja skóry – o zabiegu CGF

Więcej na temat zabiegu CGF na revitae.com.pl.

Kiedy skóra robi się wiotka i powoli pojawiają się się na niej pierwsze zmarszczki, sporo osób zaczyna zastanawiać się jak powstrzymać nieubłagany proces starzenia się. Za sprawą licznych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, wśród których coraz popularniejszy jest zabieg CGF, w którym stosowane są skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste, możliwa jest rewitalizacja komórek skóry szyi, dekoltu, twarzy, a nawet dłoni. Ze względu na to, iż preparaty używane do iniekcji skóry w trakcie zabiegu CGF uzyskuje się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten mylony jest z “wampirzym liftingiem”.

Na czym polega sporządzanie preparatu wykorzystywanego do zabiegu CGF?

Przed przystąpieniem do zabiegu rewitalizacji skóry, lekarz pobiera od pacjenta ok. 30 ml krwi. Do probówek z pobraną krwią wprowadzany jest antykoagulant, a w następnej kolejności układa się je w separatorze komórkowym i odwirowuje. Po odwirowaniu w probówkach widoczne są odseparowane warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), osocza bogatopłytkowego (czyli właśnie CGF), komórek macierzystych CD34, jak również płytek krwi, z czego podczas zabiegu CGF konieczne są jedynie trzy pierwsze. Lekarz specjalista sporządza frakcję żelową, do czego wykorzystane zostaje osocze ubogopłytkowe, z kolei znad wyizolowanej warstwy krwinek pobiera czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Ostygły żel albuminowy łączy się z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi i tak wytwarza się końcowy preparat, który wstrzykuje się w skórę pacjenta przy pomocy „tępej igły”.

W jakich interwałach przeprowadza się zabiegi z wykorzystaniem czynników wzrostu?

Zabieg CGF redukuje niezbyt głębokie zmarszczki, rewitalizuje oraz odżywia skórę oraz zwiększa jej napięcie. To m.in. zasługa znajdujących się w preparacie komórek macierzystych, które wpływają na zwiększenie produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Osoby, które chcą poddać się zabiegowi CGF, powinni mieć świadomość, że w pierwszym etapie wykonuje się go trzykrotnie w odstępie co 6 tygodni, a następnie specjaliści rekomendują powtórne zabiegi mniej więcej co sześć miesięcy.

Kontakt z firmą:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]