Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o malarstwie komputerowym? Zajrzyj na https://tinyurl.com/yaerdrxb

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat usiłują podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego programy do malarstwa komputerowego korzystają współcześni artyści

Istnieje kilka programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się głównym oprogramowanie game developerów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak przykładowo GIMP, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie pod okiem instruktora

Zasadniczo uczenie się digital paintingu przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz niezbędne metody stosowania pędzli, wypada wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem kursu.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]