Zalety okien skrzynkowych

Zalety okien skrzynkowych

Tu znajdziesz więcej informacji o okna skrzynkowe producent.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych gmachach, starych domkach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do montażu w tego rodzaju, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Warto jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że dzisiejsze modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego typu izolacja, która chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko podzielone są na cztery części – dwa górne, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i kiedyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w budynkach zabytkowych – na przykład chatach ceglanych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być zrobione z właściwego drewna. Dotąd najczęściej sięgano po sosnę lub dąb, lecz od niedawna ich producenci wykorzystują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti są wszak o wiele bardziej odporne na wpływ wilgoci, wiatru i skrajnych upałów.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]