Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w dźwigary.
Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również niezbędne przy formowaniu sklepień – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, że strop nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?
Z jakich drzew produkowane są dźwigary?
Dźwigar wystawiany jest na potężne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Stąd jego najważniejszą cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania oraz rodzaj użytych w tym celu materiałów. Te powinny być rzetelnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem odporności na spore naciski. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, buk, sosna czy topola. Niesłychanie istotne jest też stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed szkodliwym działaniem wilgoci, klejów i innych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Firmy, które regularnie parają się wznoszeniem piętrowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich zakup i przechowywanie wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Na szczęście przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych części szalunków.
Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]