Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Skieruj się tutaj, aby kupić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i są dostępne w rozsądnych cenach.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]