Typy i zastosowanie sklejki szalunkowej

Typy i zastosowanie sklejki szalunkowej

Skieruj się tu, aby zamówić sklejkę szalunkową Kraków.

Deski szalunkowe to istotny komponent konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Firmy budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]