Profile aluminiowe – dlaczego tak popularne?

Profile aluminiowe – dlaczego tak popularne?

Dowiedz się, gdzie zamówić profil aluminiowy, wejdź na metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50.

Glin należy do najchętniej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego plusów zalicza się przede wszystkim niedużo gęstość, która sprawia, iż wykonywane z niego elementy nie są ciężkie – zaś to umożliwia wykonanie wielu rozmaitych konstrukcji. Wykazuje jednak pewne minusy – w stanie czystym nie jest bardzo odporne, z tego względu w architekturze i pozostałych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się zwłaszcza jego mieszanki, które charakteryzują się dużą odpornością przy zachowanej niedużej masie. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi częściami są rury oraz profile aluminiowe. W jakich celach więc dokładnie się je stosuje?

Popularne przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Profile aluminiowe to idealny materiał do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się na przykład przenośne estrady, namioty handlowe i imprezowe, a także stanowiska targowe. Na ich popularność w szczególnym stopniu wpływa ich nieznaczna waga oraz wytrzymałość, lecz też prostota projektowania konstrukcji oraz to, iż bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane lakierem o dowolnym odcieniu na długi czas, gdyż nałożona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na zarysowania.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się profile aluminiowe?

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w innych dziedzinach. Świetnie sprawdzają się jako części wszelkiego typu wyposażenia sportowego, pojazdów oraz urządzeń. Profile aluminiowe są również stosowane przez inżynierów w wojsku, przy budowie oszklonych budynków, w produkcji ogrodzeń oraz poręczy, a poza tym w transporcie samochodowym. Dobrze także wspomnieć, że profile aluminiowe są chętnie stosowane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt RTV czy gospodarstwa domowego.

Kontakt z firmą:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]