Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Jeśli chcesz kupić podpory stropowe, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y3evws6v.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je stosuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także części produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]