Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

Więcej informacji o okna drewniane producenci.

Okna drewniane najczęściej kupowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten naturalny materiał gwarantuje piękny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Nie tylko jednak wygląd jest ważnym atutem tych produktów. Jakie są pozostałe kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa niż okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – niezwykłe piękno naturalnego surowca

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają przeróżny wygląd, odcienie czy też rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli idzie o aranżację oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, jest więc świetnym materiałem do produkcji wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Inne niebagatelne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał zapewnia bardzo duże możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, wykonując przepiękne formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnowy zabytkowych budynków, doskonale spisuje się również w przypadku osób mających alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet można jeszcze dodać to, że znanych jest dużo skutecznych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy i nie szkodzi atmosferze. Zalety te powodują, iż okna z drewna są bardziej godne polecenia niż te wytwarzane z plastiku lub PCV.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]