Dlaczego okna energooszczędne są tak popularne

Dlaczego okna energooszczędne są tak popularne

Jeśli chcesz nabyć okna energooszczędne, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl

Najważniejszym elementem, o którym nie można zapomnieć przy termomodernizacji nieruchomości, są wysokiej klasy okna energooszczędne. Najlepiej sprawdzają się okna drewniane, które na rynku znajdziemy w różnych wariantach. W jaki sposób są wyprodukowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – świetne właściwości izolacji termicznej

Drewniane okna skonstruowane są z ekologicznych komponentów – np. sosny i meranti. Odznaczają się świetnymi atrybutami, dzięki czemu dotrzymują kroku produktom z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na przepuszczalność cieplną okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy budynek przed sezonem grzewczym. Gwarantuje to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność drewna lub oleju opałowego. Wskaźnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas osiągamy komfort termiczny w mieszkaniu. Wysoka temperatura nie ucieka z budynku, a przez nieszczelności nie wpada wiatr z zewnątrz.

Okna energooszczędne – uniknij hałasu z zewnątrz

Nabywając nowe okna energooszczędne zwróćmy też uwagę na następny zasadniczy parametr – współczynnik izolacji akustycznej. Wybierzmy dobrze izolowane okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych dźwięków z dworu. Niesamowicie ważne są także dokładne systemy uszczelniające – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Współczesna technologia zapewnia wyciszenie kłopotliwego gwaru oraz wspaniały komfort termiczny w budynku, warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]