Budujesz dom? Rozważ montaż drzwi i okien aluminiowych

Budujesz dom? Rozważ montaż drzwi i okien aluminiowych

Szukasz produktów MTS Dom? Wejdź na mtsdom.pl.

Aluminium jest metalem powszechnie używanym w budownictwie, z którego coraz częściej produkuje się okna i drzwi, stanowiące alternatywę dla stolarki drewnianej bądź tej z polichlorku winylu. Dotychczas okna i drzwi aluminiowe na ogół montowane były w biurowcach, w halach targowych oraz w budynkach użyteczności publicznej, jednakże w XXI w. montuje się je też w domkach prywatnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Drzwi i okna aluminiowe – stabilna i mocna stolarka

Stolarka aluminiowa jest niezrównana, gdy mówimy o wielkoformatowych obiektach. Z tego powodu jest tak często wybierana przez architektów biurowców – pozwala na wzniesienie obiektów, w których przeszklenia tworzą przeważającą część fasady. Ten typ budownictwa przyjął się również w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach uznanie zyskują domki jednorodzinne, w których stosuje się okna i drzwi aluminiowe do stworzenia przeszklonych ścian. Tym sposobem do pomieszczeń dociera więcej naturalnego światła, a mieszkańcy mogą cieszyć się krajobrazem otaczającej ich przyrody.

Ważnymi atutami metalu jakim jest aluminium jest jego wysoka odporność na utlenianie oraz oddziaływanie promieni słonecznych i wilgoci, jak również jego plastyczność i lekkość. Pozwala to konstruować ogromne, wytrzymałe ramy dla powierzchni szklanych, nieraz o stosunkowo nieszablonowych konturach. Trzeba zaznaczyć, iż współczesne produkty stolarki z aluminium cechują się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Spółka MTS Dom – nie tylko systemy okienno-drzwiowe i fasadowe

Polski producent okien oraz drzwi aluminiowych, spółka MTS Dom z Niepołomic, działa na rynku od ponad 20 lat. Oferta firmy jest nadzwyczaj bogata. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, przesuwane oraz przeciwpożarowe. W asortymencie tego producenta dostępne są też systemy dodatkowe, jak konstrukcje balustrad lub ramy wypełnione siatką, zakładane na witrynach, oknach i drzwiach, które stanowią zaporę chroniącą pomieszczenie przed insektami. Artykuły MTS Dom dostępne są w ogromnej gamie kolorów, m.in. w palecie RAL i w kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych, tym samym bez trudu można dobrać najlepszą barwę produktu do dowolnego projektu.

Kontakt z firmą:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]