Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty wycieczek trekkingowych!

Wypady w góry mają rozmaite postaci. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają 3 stopnie trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą kondycją, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, największą popularnością cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]