Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ znajdziesz więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na górskie szczyty to marzenie wielu turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych wrażeń bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Turystów zachęcają przede wszystkim niepowtarzalne krajobrazy, kurczące się już lodowce, a także sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest też zakupić leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]