Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Szukasz aktualnej oferty wycieczki w Himalaje? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań uznanych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy powoduje również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]