Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli szukasz toczków do jazdy konnej, zobacz tu.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można nabyć 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi certyfikatami, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]