Kask motocyklowy – dobierz go odpowiednio do typu jazdy

Kask motocyklowy – dobierz go odpowiednio do typu jazdy

Potrzebujesz kasku na motor? Odwiedź tę stronę.

Pasjonaci jednośladów mają świadomość, że fundamentem posiadania minimum ochrony w czasie jazdy jest nałożenie kasku. Bez znaczenia, czy jeździmy na motorze rekreacyjnie, czy jest on naszym powszednim środkiem transportu – na każdy przejazd musimy wziąć kask motocyklowy, bowiem takie zobowiązanie nakłada na nas kodeks drogowy. Nieprzestrzeganie go grozi punktami karnymi i mandatem, lecz może mieć również znacznie poważniejsze następstwa – w razie wypadku prowadzący (lub jego pasażer) nie posiadający kasku wystawiają się na ogromne obrażenia, a często i śmierć.

Szczękowe i enduro – typy kasków na motor

Kaski na motor różnią się między sobą stylistyką i przeznaczeniem. Istnieją cztery bazowe typy kasków:
Kaski otwarte nie posiadają wcale części ochraniającej szczękę – skorupa zabezpiecza tylko górną część głowy. Nie ważą dużo, ale nie gwarantują wysokiego poziomu bezpieczeństwa, więc przeznaczone są dla kierowców poruszających się na skuterach oraz motocyklach rozwijających niską prędkość (jak cruisery).
Kaski crossowe, czyli kaski off-road bądź enduro, to kaski zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, które stosowane są do jazdy w terenie. Cechują się lekkością, brakiem szybki oraz opływową konstrukcją. By z niego korzystać trzeba zaopatrzyć się też w gogle.
Kaski integralne są najbardziej wszechstronne i z tego powodu prawdopodobnie najczęściej kupowane przez kierowców, bowiem można ich używać do jazdy na skuterze, jak również na motorze szosowym, sportowym. Ich reprezentatywną własnością jest zwarta struktura, co powoduje, że są one uznawane za najbezpieczniejsze, choć niezbyt wygodne.
Kaski szczękowe – ich określenie pochodzi od tego, że mają poruszający się (opuszczany i podnoszony) element części szczękowej. To sprawia, że są niezmiernie komfortowe – można w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, rozmawiać z kimś, czy zjeść bez potrzeby ściągania kasku.

O co dopytać przed kupnem kask na motocykl?

Poszukując kasku motocyklowego pamiętajmy, iż po polskich drogach wolno jeździć tylko z kaskami mającymi homologację, zatem sprawdźmy to zawsze przed zakupem. Prócz tego zwróćmy uwagę m.in. na to czy interesujący nas kask został wykonany z tworzyw dobrej jakości, czy wizjer jest przejrzysty i odporny na zarysowania i czy wentylacja kasku jest wydajna.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]