Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Aktualna oferta wypraw.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]