Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Wakacje inne niż wszystkie – aktywne wyprawy w góry

Oferta aktywnych wakacji dla singli w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was stworzyliśmy.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś spektakularnego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne tworzą nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – świetna sposobność, aby nabyć przydatne kwalifikacje

Aktywne wycieczki to skrupulatnie zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać przeróżne zakątki świata i naszego kraju od całkiem nowej strony. Harmonogram takich wypraw jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to też kapitalna okazja, żeby zdobyć kolejne kwalifikacje, gdyż nieraz łączy się ze instruktażami potrzebnymi do poznania mechanizmów przeżycia na określonym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się metody survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie zejścia lawiny. Należy także wspomnieć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko góry w Europie

Najatrakcyjniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery główne szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez trudu poradzą sobie także podczas wyprawy w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]