Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczki w Alpy? Nie zwlekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Pasjonaci gór, którzy poznali już na wskroś każdy szlak w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wycieczek w inne góry Europy. Licznych z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Najistotniejsze informacje o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski w Europie, czyli Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne wspaniałe szczyty, o których zdobyciu marzą alpiniści z całego globu, to np. Täschhorn – 4491 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Trzy Szczyty Lavaredo. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz podnosić swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest sporo interesujących ofert skierowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się wystarczającą wydolnością fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza zdobycie wiedzy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym plusem tych wycieczek jest to, że organizowane są w małych, maksymalnie kilkuosobowych grupach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie niezapomnianym przeżyciem, przynoszącym przyjemność z pokonywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]