Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Skitury - ta niebywała oferta wszystkich zadziwi.

Większa część turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły jedynie po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w góralskim domu z drewna i przelotnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie dość intensywnych, lecz przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów oraz nart.

Gdzie wyjeżdżają pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są bez wątpienia Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw okaże się dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]