Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Wszystko, co warto wiedzieć o ładnych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż często z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o najciekawszych zabytkach i najnowszych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea oraz schroniska, hotele i pensjonaty zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie czy urok parków krajobrazowych i narodowych.

Spis ambasad i proste rozmówki – istotne informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych górskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Wyjątkowo przydatny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Kontakt z firmą:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego