Uniwersalne i przemysłowe filtry powietrza

Uniwersalne i przemysłowe filtry powietrza

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz filtry hepa h13

Powiedzmy szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem nasz kraj plasuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (np. w szpitalach).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 i F9 – do domu oraz biur

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w obiektach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych lub biurach znakomicie sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem też takie zanieczyszczenia, jak włókna, zarodniki grzybów lub spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali charakteryzującą się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat złożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w wymagającym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną filtrację w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu instalowane są wszędzie tam, gdzie powinno się spełnić najwyższe standardy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle spożywczym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Kontakt z firmą:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46